Sysslar du med någonting hela tiden? Hinner du inte stanna upp mellan dina vardagliga sysslor? Då har du en ypperlig orsak att delta i detta pass som gör dig avslappnad och ökar elasticiteten i både sinnet och kroppen!
Nu har du möjligheten att på din egen vardagsrumsmatta kunna delta på den sköna Yinyogan. Genom aktiva övningar (yang) till passiva (yin). Upplev yogans olika element i ett och samma pass. Vi börjar passet med övningar som ger dig energi för att sedan övergår vi till mera lugna, mjuka övningar som lugnar och ger den behövliga avslappningen. Målet med yang och yin timmen är att förstärka kroppen samtidigt som rörligheten ökar och vi hittar det inre lugnet.
Du behöver inte vara en smidig yogi för att kunna delta i passet. Det räcker att du vill ha en stund för dig själv och att du vill göra kroppen och sinnet gott. Välkommen!
Reservera en dyna och en filt, ett mjukt underlag nära dig. Vi ses på Zoom!
Du kan ladda ner Zoom-appen i förväg, den är gratis. Det är också möjligt att delta via webbrowsern. Stäng gärna av webbkameran och mikrofonen så överbelastas inte programmet. Läraren ber dig koppla på kamera och mikrofonen vid behov.
Klicka på länken så öppnas mer detaljerade anvisningar till Zoom
Om du behöver hjälp med Zoom eller vill testa det, kontakta kansliet i god tid före kursstart. Vi hjälper dig gärna.